| Constantinnnnnn a întrebat:

Cat de greu este sa intri la academia de politie ma refer la probele scrise si cele sportive...care sunt salariile dupa terminare ma gandesc foarte serios sa intru acolo mai am 2 ani sa ma pregatesc si vreau sa incep cant mai curand astept pareri dau funda!

10 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

E greu, mai ales cu toate nasoalele care se petrec pe acolo.
Chiar si var-miu a ratat admiterea si omu asta s-a nascut sa fie politist (a intrat pana la urma la Campina).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand te gandesti ca cei care au absolvit academia de politie sunt, deocamdata, someri nu iti mai arde sa stii ce greu e la teste, de ce nu o facultate de constructii Costele, pe cine crezi ca uraste lumea, politistul Costel sau pe domnul inginer Costel?

| Constantinnnnnn explică (pentru anonim_4396):

Hai ma lasi cus omeri ca am vecini care au terminat chiar acum si nu sunt someri poate aia sunt pentru ca nu le place munca normal daca ti-e lene stai acasa

| Constantinnnnnn explică (pentru anonim_4396):

Trebuie sa ai bani sa poti sa faci o facultate de constructii si nu prea am sincer sa fiu nu le am cu matematica si ce mai e acolo

| anonim_4396 a răspuns (pentru Constantinnnnnn):

Zau? la academia de politie mergi moca laughing daca nu le ai cu matematica sa fi sigur ca nici gabor n-o sa iesi

| Constantinnnnnn explică (pentru anonim_4396):

Din cate stiu la admitere se da la romana istorie limba straina nu a pomenit nimeni de matematica din cate stiu...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Constantinnnnnn):

Dar tot trebuie sa stii a numara pana la 10, macar.Ce naiba mai Costele? Sa zicem ca esti admis si reusesti sa ajungi politist iar din lipsa de posturi nu au decat un post de casier liber, ce te faci?

| Constantinnnnnn explică (pentru anonim_4396):

Hai ma esti nebun sa numar stiu si cateva ecuatii de gradul 1 sa rezolv eu ma refeream la matematica aia grea care se face la mate info clasa a 10 a 11 de genul asta important sa nu imi dea formule si alte nebunii

| Sadop a răspuns:

Vei avea teste grila la romana, engleza si istorie, proba pshiologica, si proba fizica care este cam dificila.
Poti afla mai multe despre viata la Academie, ce iesi dupa si desprte admitere de pe acest site : http://www.cadeti-academiadepolitie.ro/
Daca tie asta iti place nu trebuie s-o faci neaparat pentru bani. Salarul este in jur de 2000 de lei.
Bafta!

| xanadu a răspuns:

Dacă vrei să vezi cam ce fel de întrebări sunt la admitere, îți recomand aplicația Admitere10.
http://www.edu10.ro/admitere10.html

Se descarcă pe telefon și te poți apuca de testare :)