| Calinm22 a întrebat:

Cat mai câștiga un ospătar în ziua de azi? (voi ca și ospătari cât câștigați +tips), gen. La cât se ajunge pe luna?

4 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

Depinde de restaurant (cat de busy e, ce preturi are, in ce locatie e, etc) si de tine (cat de bun esti la job-ul tau).

| tonyc7 a răspuns:

Depinde unde lucreaza acel ospatar. La un local pentru oameni simpli sau la un local de lux, exclusivist, doar pentru bogatani.

| nukeyly a răspuns:

Se merge pe salariul minim care e jegos, si de acolo esti pe TIPS practic asta face sa-ti merite jobul dupa o luna. Da tips e ca vantul, nu are formula matematica, e un fel de crypto, azi ai maine ba.
Deci la 30 zile vorbim total de la 1500 ron in sus in functie de cotatia zilnica la blockchain.

| StripperRaoul a răspuns:

Astia de deasupra mea au dreptate happy