| SingleForOne a întrebat:

Câte ore de muncă are un recepționer de hotel, scris în contractul de muncă (de obicei)?

2 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

In contractul de munca nu poate fi scris mai mult decat prevede legea. Mai putin, doar daca e part-time.
Insa, ei isi fac programul la intelegere. Am vazut de 8 ore, de 12 ore (zi-noapte) si apoi cateva zile complet libere, sau chiar 24 ore (ca dorm noaptea la receptie) si apoi liber iar cateva zile. La pensiunile mici, de cand e pandemie, receptionerii stau un numar de ore la pensiune si apoi de serviciu non-stop la domiciliu (raspund si la 3 noaptea daca ii suni).

| Amyah a răspuns:

Vezi mai multe despre asta pe https://adnanamatei.ro