| aaandreea1708 a întrebat:

Daca un hotel (de ex.) are mai multe locuri de munca, gen receptioner,ospatar,camerista,etc., cum trec in CV? Vreau sa spun daca vreau sa candidez pentru ospatar si receptioner, le pun pe ambele la postul dorit, sau? Lamuriti-ma si pe mine, va rog. Si daca nu este ceruta scrisoarea de intentie, ar da totusi bine sa o trimit si pe ea cu CV ul? Multumesc.

2 răspunsuri:
| Yukidaruma a răspuns:

Dacă nu se cere scrisoare de intenție atunci nu o mai scrie, companiile mari de obicei cer așa ceva, la hoteluri și la restaurante angajează pe oricine cu un gram de experiență mai ales când au neapărată nevoie. Dacă vrei să fii ospătar, depui CV-ul pentru ospătar la restaurantul hotelului, iar dacă vrei recepționer, depui CV-ul de recepționer la recepția hotelului sau celor care se ocupă cu asta. Ideea e că poate hotelul e una, restaurantul acestuia este alta, de aceea cel mai bine ar fi să faci două, unul așa și unul așa și să le depui personal acolo. Succes! ^^

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pui CV, nu se plictiseste nimeni citind scrisori amoroase. Candidezi la cate posturi vrei, numai sa nu te puna la toate pentru un sg salar laughing