| likeabluegirl a întrebat:

Câți ani de facultate și câți ani de rezidențiat faci pentru a deveni medic chirurg?

Și aș vrea să știu dacă timpul pentru asta este pentru fiecare țară, pentru că eu locuiesc în Germania.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cum este in Romania cu facultatea si rezidentiatul ti-am raspuns in urma cu cateva zile.
Nu exista aceeasi perioada pentru fiecare tara, pot fi perioade diferite. Pentru Germania va trebui sa te interesezi acolo si precis gasesti si pe internetul de limba germana.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

6 ani de facultate si 4 ani de rezidentiat, ca sa iesi medic happy
Pentru Germania, trebuie sa te interesezi in Germania.