| anonim_4396 a întrebat:

Câți/Câte dintre voi v-ați găsit jobul viselor voastre pe eJobs, BestJobs sau alte platforme de recrutare?

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am dat un telefon in Anglia si m.au recrutat direct. Am discutat cu firma direct toate detaliile dupa am plecat cu masina 3000km pana la ei. Sursa - google - ghid uman creierul a procesat si a decis daca e bine sau nu

| Frank51 a răspuns:

Asta sună a film sau carte.

Dacă vorbim de jobul visurilor, probabil e ăla pe care ți-l creezi tu, nu pe care îl cauți.

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

A-ți crea propriul job e cu atât mai costisitor și riscant. Nu e o soluție.

| wildthing a răspuns:

Job-urile de vis nu sunt postate pe platformele de recrutare.

| anonim_4396 explică (pentru wildthing):

Atunci unde e comoara de joburi?

| wildthing a răspuns (pentru anonim_4396):

Job-urile cautate, dezirabile, sunt date direct. Abordeaza oameni pe care au pus ochii si pe care i-au studiat si incearca sa-i recruteze sau si daca nu-i cunosc, se intereseaza in cercurile lor si merg prin recomandare.

| anonim_4396 explică (pentru wildthing):

Înseamnă că o să ajung pe străzi în ritmul lor...

| wildthing a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu la fel, pentru ca nici eu nu-mi pot gasi un job.

| anonim_4396 explică (pentru wildthing):

Și ce facem? Incepem sa furam? Vindem droguri? Nu e o idee.

| wildthing a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, eu pe calea infractionala nu o voi lua. Tot ce-mi ramane de facut este sa sper ca macar atat noroc sa am incat sa mi se termine ata cat mai repede, ca sa scap. Oricum viata nu-mi mai place, dar nici sinucigas nu sunt si atunci mi-a ramas doar speranta ca norocul sau vreo entitate superioara noua va decide sa-mi curme suferinta si sa-mi dea voie sa plec de aici.

| anonim_4396 explică (pentru wildthing):

:-| ok

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Există job de vis în primul rând?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce nu ar exista?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimeni.

Pe astfel de site-uri sunt doar anunturi pompoase pentru job-uri de rahat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Imposibil.Nu se poate.Cineva a zis ca si-a gasit, dar am vrut o revalidare si de la mai multe persoane.

| troleibuz a răspuns:

Daca astepti sa-ti gasesti jobul visurilor, probabil o sa mori somera.