| ARF a întrebat:

Ce abilitati trebuie sa ai pentru a deveni designer de interior? Ce facultate trebuie sa faci? Dar medic pediatru?

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Pentru design te poti orienta spre diverse training-uri dar mai degraba ai face o facultate. acolo, pe langa invatat poti sa iti faci si diverse relatii care te pot ajuta in viitor. ca facultate eu as zice sa dai la Universitatea de Arhitectura si Urbanism Ion Mincu.

la medic pediatru obilgatoriu trebuie sa faci o facultate de medicina.(aici nu stiu ce sa iti recomand pentru ca nu prea am cunostinte)

1 răspuns:
| Kokontozai a răspuns:

Draga ARF, pentru a deveni designer de interior ai nevoie de multa munca, dragoste pentru desen si simt estetic dezvoltat. Trebuie sa urmezi o facultate de arhitectura.Am putut sa-ti raspund doar la prima intrebare pentru ca doar despre arta iti pot raspunde.Nu vreau sa te descurajez insa e foarte greu sa te realizezi prin arta.