| justundercover a întrebat:

Ce aia facultatea de litere?

Răspuns Câştigător
| ellene a răspuns:

La facultatea de litere sunt mai multe specializari: limba si literatura A-B (unde A e prima limba, poate fi romana, engleza, franceza, spaniola, italiana, rusa. depinde de fiecare facultate, iar B e a doua limba - la fel, oricare vrei tu), limbi moderne aplicate ( aici nu faci literatura, insa e mai greu deoarece se bazeaza mai mult pe traduceri) si jurnalism. asa ca ai de unde alege. sunt multe carti de citit si mai mereu studentii ( printre care si eu) nu apuca sa le citeasca. all in all, e foarte fainwinking

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Facultatea in care studiezi despre limba si literatura romana cat si despre alte limbi( engleza, franceza, germana si altele )

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Facultatea de limba si literatura sau poate fi romana cu alte limbi moderne sau alte limbi in combinatie.

| Psihiatra a răspuns:

O facultate unde se pun bazele pe limbi.lb romana, lb straine...

| cinnamon a răspuns:

E aia unde faci romana si limbi straine

| GogosikaInfuriata a răspuns:

Facultatea de limbi straine