| tudorflr a întrebat:

Ce anume se face la Facultatea de Studii Europene? Ce poti deveni dupa Facultate?

Răspuns Câştigător
| dolion a răspuns:

Absolvenţii se pot angaja în variate instituţii, formarea în mai multe domenii fiind esenţială. Aşadar, studenţii pot dobândi cunoştinţe în funcţionarea Uniunii Europene, respectiv legislaţia şi instituţiile sale. Cealaltă parte a cursurilor de concentrează asupra funcţionării organelor statului, de la administraţia locală până la cea centrală, precum și asupra problemelor minoritare şi regionale. Studenţii dobândesc cunoştinţe vaste în mai multe domenii ceea ce le asigură o angajare aproape sigură în domeniu. Odată cu aderarea României la Uniunea Europeană, posibilităţile de formare şi de angajare în instituţiile Uniunii s-au multiplicat. Cu diploma obţinută la specializarea de Relaţii internaţionale, studii europene, se poate aplica cu succes la majoritatea acestora.

4 răspunsuri:
| Parmalat a răspuns:

Nimic. Ca sa te angajezi in institutii europene iti trebuie relatii.

O sa fii somer cu diploma sau o sa lucrezi in alte domenii.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Devii o unealta a globalismului care distruge popoare.

| 8SlimShady a răspuns:

Salut! Poti deveni european. Sper ca te-am ajutat, funda? big grin

| Trooper a răspuns:

Somer licentiat in studii europene