| Meandjustme a întrebat:

Sunt in clasa a 11 si de curand mi-am reevaluat optiunile catre facultate si m-am gandit la Facultatea de Filosofie si stiinte politice. specializarea relatii internationale si studii europene. Intrebari pentru cine este la aceasta facultate sau cine stie cat mai multe despre ea:este buna aceasta facultate? este ceruta? ce poti deveni? se gaseste post de munca mai usor aici? sau in strainatate? in ce consta mai exact aceasta? Multumesc si dau funda.

2 răspunsuri:
| eu17 a răspuns:

Salut, iti recomand daca tot te duci la filosofie sa faci chiar filosofie, masterul are o larga paleta de specializare. exista filosofie a oricarui lucru. am prieteni care fac facultatea asta. nu prea e nimic de capul ei e doar un titlu pompos, cel putin tara asta nu cred ca iti a oferi ceva cu facultatea asta. o zi buna!

| deea_5723 a răspuns:

Am pus si eu o intrebare asemanatoare si am primit un singur raspuns care suna cam asa:"Nu vreau sa te descurajez dar la o ora o doamna profesoara ne spunea (si are dreptate) ca astazi multi se duc la relatii internationale de ex.fiindca suna pompos etc.Si dupa?! Ce faci cu ele? Aproape nimic, ca sa nu zic nimic direct.Chiar nu ai ce sa faci cu ele.
Bafta!"
Acum m-am reorientat.am mai pus cateva intrebari despre diferite facultati.insa nu primesc raspunsuri sad
Sper ca tu sa ai mai mult noroc happy