| anonim_4396 a întrebat:

Ce aptitudini și ce pregătire trebuie să ai ca să devii bucătar chef?

Răspuns Câştigător
| LordCristobal a răspuns:

In primul rand să știi să gătești, să te miști repede când gătești, să știi să prepari cele mai sofisticate mâncăruri și sa decorezi farfuriile cat mai bine estetic și nu în ultimul rând să știi să coordonezi o echipa de bucăți și ajutori de bucătari.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa iti placa ceea ce faci si in primul rand, cursuri de bucatar.

| Emma30555 a răspuns:

Se face școala de bucătari sau cursuri specifice, îți trebuie o diploma dar și sa înveți, dar trebuie sa ai si ceva talent în gătit, sa ți placa sa faci asta, sa poți sa coordonezi persoanele care te ajuta, cred ca se poate învăța în timp practicând.

| mi25 a răspuns:

In primul rand sa fi cel mai bun bucatar din echipa. Apoi sa fi un bun organizator, ordonat si sa stii sa lucrezi cu ceilalti bucatari. Sa cunosti retetele mancarurilor pentru a putea indruma ceilalti bucatari. Si, nu in ultimul rand, sa ai un gust rafinat, ca sa poti controla mancarurile.

| iulia0514 a răspuns:

Pentru a deveni chef bucatar e nevoie de multă muncă și perseverenta și desigur ar fi indicat sa faci o școală de bucătari