| brokxy a întrebat:

Ce ar putea lucra o fata in alte tari? Lista de exemple va rog, multumesc.(daca stie si engleza la un nivel destul de bun)

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prin uk multe se angajeaza prin firme pe la birouri sau fabrici, banda de productie chestii de genul ala. Numai la prostitutie sa nu te bagi si asa romancele va fac de ras prin tari straine practicand meseria

| MihaelaDart a răspuns:

Daca o fata se duce într-o țară anume și engleza nu e acceptată, învățând din răsputeri și limba țării pe care a adoptat-o, poate lucra la ce se pricepe.
In Germania nu e acceptată engleza, după 1-2 săptămâni nu-ți mai vorbește neamțul nici dacă i-ai da bani. Așa că ești nevoita să înveți germana. Lucrezi unde găsești de muncă sau daca ai vreo facultate făcută îți poți recunoaște studiile și să lucrezi in domeniul pe care l-ai studiat în România. Ori daca nu ai facultatea făcută, cu germana poți opta pentru niste cursuri de specializare in ceea ce dorești.
In Grecia cam aceeași chestie, știi limba și șanse de a munci în ceea ce dorești. Ceea ce ai făcut în țară poți face și în străinătate.

| sierra1 a răspuns:

Ce știe să facă fata, cel mai bine?

| sierra1 a răspuns:

"Ce ar putea lucra o fata in alte tari?"

am intrebat (cu alte cuvinte) ce aptitudini ai. Deci?

| Bizon95 a răspuns:

Cel mai bun raspuns e: baby sitting
chiar daca ajungi sa faci asta cu batrani, nu cu bebelusi
ai casa si masa asigurate si nu trebuie sa faci nici o naveta

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Daca fata se grabeste cu banii e foarte simplu la puf in Germania si s-a rezolvat problema.

| lorena1gianinak a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Tara noastră(Germania) nu este bordelul Europei! Daca la asta te referi. Ca sa vii sa muncești în alta tara, fie ea Germania, SUA etc trebuie sa știi limba și sa ai calificare în domeniul respectiv. Nu trebuie neapărat în domeniul de beauty. Nu e asa ușor sa faci bani în alta tara. "vrei bani rapid? În Germania la puf" bani nu se fac asa ușor și problema nu se rezolva imediat. Ca sa mergi acolo ai nevoie de o casa unde sa locuiești și asa mai departe.

| FaraNume1245 a răspuns (pentru lorena1gianinak):

Vrăjeală.

| lorena1gianinak a răspuns (pentru FaraNume1245):

Nu e nicio "vrajeala" asta e realitatea! Ti se pare usor sa faci bani in alta tara? Banii nu sunt usor de facut.

| FaraNume1245 a răspuns:

Scafandru de mare adâncime, medic legist, miner, etc.
Cred că te poți angaja în aceleași locuri ca un bărbat. Poate șantierele fac excepție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea lucra în domeniul de beauty ( make-up, coafor, unghii, masaj ), sau să fie bonă, chelner, poate lucra la hoteluri etc.
Pentru job-urile mai bune este nevoie de studii superioare, preferabil făcute chiar în străinătate și de experiență de muncă. Engleza e obligatorie indiferent dacă ești avocat sau ospătar. Salariile sunt mari în afară față de cele din România, merită încercat. Treci lejer de 1000 de euro aproape cu orice job.

| Alexandrionelu a răspuns:

Cu engleza nu faci mare lucru decât în tarile vorbitoare de limba engleza. Și cum brexitul se apropie, iar în America, Canada sau Australia este mai greu de ajuns, probabil ca va trebui sa emigrezi într-o tara europeana unde limba oficiala este alta decât engleza. Asa vei avea acces doar la locurile de munca ce necesita un minim de comunicare, ca de exemplu: sortat legume, împachetat ceva, agricultura, abatoare, poate croitorie, etc. În general sunt munci grele și prost plătite, unde populația autohtona nu se înghesuie sa muncească.
Mult succes!

| christine99 a răspuns:

Director, consilier de-astea lol ce poate sa faca romanii si romancele decat munca de jos pe care nu vor sa o faca localnicii germani, olandezi s.a.md. E destul de clar.

| ConnorRK800 a răspuns:

Exact ce poate lucra si un barbat, cu cateva exceptii. Poti lucra intr-o varietate larga de domenii unde persoanele de sex opus lucreaza, de-asemenea, acolo. Dar, ca sa profesezi intr-o varietate larga de domenii, trebuie sa ai, din nefericire, minim o varietate larga de diplome. Poti, de-asemenea, sa inveti o meserie foarte ceruta pe piata muncii, a carei crestere a nevoii sale este constanta si, evident, platita corespunzator, precum electrician, sudor, tehnician HVAC, programatoare, web developer, graphic designer, a carei salariu trece cu usurinta daca esti consistenta si iti indeplinesti sarcinile date cu succes. Majoritatea dintre ele pot fii invatate prin cursuri de formare profesionala.