| sugardaddy6 a întrebat:

Ce ar trebui sa fac dupa ce termin facultatea de limbi straine ca sa ajung profesoara de engleza pentru scoala generala?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa-ti cauti post.

| Adry05 a răspuns:

Sa faci modulul pedagogic in paralel cu facultatea. E gratuit daca la facultate intri la regim de buget si ai saptamanal un curs si un seminar si un examen in plus in sesiune dar care nu se ia in considerare la media generala

| Adry05 a răspuns (pentru Adry05):

Am uitat sa spun ca o sa si dai un examen (Cred ca dupa ce faci 3 ani) la care nota de trecere este 8. Cu cei 3 ani pe care ii faci in timpul licentei poti preda la scoala primara, generala si gradinita, pentru liceu si mediu universitar trebuie sa urmezi modelul si-n anii de master

| Lostlyric a răspuns:

In timpul facultatii, modulul psiho-pedagogic.

| bustamante a răspuns:

Sa ai pile și relații sau sa faci suplinitoare la început.