| andreeahello a întrebat:

Buna!
As vrea si eu niste detalii despre Facultatea de Limbi Straine
Examenul de admitere se da la limba straina si romana?
Daca am IELTS-ul/Cambridge-ul dat, mai trebuie sa dau admiterea la Lb. Engleza?
Dupa ce termin facultatea, pot pleca in strainatate?
Cum ajung profesor universitar in strainatate?
Mersi

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

FACULTATEA DIN CE ORAS nu exista o singura facultate de limbi in toata tara!

| andreeahello explică (pentru Adry05):

Asta stiu, dar eu ma refeream in general. Sa zicem ca cea de la Bucuresti

| Adry05 a răspuns (pentru andreeahello):

Pai nu e acelasi tip de admitere la toate, de aia zic. La Bucuresti se da examen la o singura limba iar a 2-a e considerat c-o incepi de la 0 in cadrul facultatii si ai o gramada de limbi din care poti alege.