| anonim_4396 a întrebat:

Ce ati alege dintre Facultatea de Medicina si cea de Optometrie? Avand in vedere viitorul pe care il asigura acestea in Romania.

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Depinde si ce vrei, cati bani ai si cata putere/chef de invatat. facultatea de medicina stii bine ca dureaza foarte mult, pana obtii si specializarea eheeee, ti s-au dus vreo 10 ani din viata. timp in care ai cheltuit bani si iesi cu salariul stiut. pana ajungi sa fii cunoscut, sa una, sa alta, mai trec vreo 5... deci cam 15 cu totul. cu optometria termini mai repede - parca 4 ani dureaza facultatea, in 15 ani ai deja vechime si poate chiar afacerea ta dar repet, depinde si ce resurse ai si ce planuri de viitor.

| Kya a răspuns:

Eu as alege facultatea de medicina pentru ca, in primul rand medicina este o meserie durabila si ca iti asigura bani multi, de la inceput. In ceea ce priveste facultatile de medicina din tara, sunt recunoscute ca fiind unele din cele mai bune din EUROPA!
FUNDA?