| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

Ce ati alege dintre politia penitenciară si cea de frontieră si de ce?

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Frontiera, dar nici aia nu mi-ar trebui.
Ambele sunt anturaje naspa, cu stres mare si risc de urmarire penala.
Mai bine jandarmerie sau politia normala.

Răspuns utilizator avertizat
| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru DracuIa):

Da, pai de aia am zis de urmarire. Prinzi cu greu un job printre aia vechi, esti obligat sa participi la "mersul" lor, iar daca nu ii place de tine cuiva, esti tras la raspundere pentru ceea ce fac toti.
Eventual ca sa-si aduca vreunul de acolo pe altcineva din familie.
Ciubucurile de acolo sunt colosale, 100% finanteaza inclusiv partidele politice. Mafie cu uniforme.

| Lukasssz a răspuns:

Peniteniciara.Sa ma strige prizonierii "sefu' ".

| DovleacTurbat a răspuns:

La frontiera, scoți zilnic cate un salariu. Acum 2 săptămâni am venit din afară, iar la Nădlac vama "a veche", a cerut pe față.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Toți sunt corupți toți mănâncă din aceași farfurie cu interlopi cu bișnițar cu proxeneți nici unu din ei nu sunt ce trebuie stau la masă cu proxeneți cu mafioți cu interlopi și bișnițari că-ți oamenii nevinovați au ars ei câți oamenii din cauza lor au avut de suferit la ce fac ei și permite ei sa se întâmple în țara asta ei nu merita nici unul din ei uniforma aia cu Adevărat ei acoperă mafioți din țara asta ei permite sa se întâmple proxentismul în țara asta și c.u.r.v.i.a. ei sunt mână în mână cu toți interlopi din țara asta și le permite sa facă fel și fel rahaturi și prosti cu minore la fel și cu bișnițari câte afaceri nu învărte ei câte săgeți nau ei peste tot în țara asta mai ales de unde sunt eu că-ți și că-ți câte și câte se învărte aicia ăștia nu au nicio treabă cu țara asta nici unul din ei ei poartă uniforma corupților nu legi ei nu au nicio treaba cu leagă ei au treba cu proxeneți cu mafioți de rank mare care au săgeți peste tot ei eu treaba cu traficul de minore câte fete au dispărut și se făceau ca nu știe nimic cu că-ți proxeneți nau învârtit ei trebuie și afaceri și încă face asta și se întâmplă în țara asta ei însăși sunt proxeneți ei sunt mafioți ei sunt proxeneți ei fac toate astea și permite sa se întâmple și la ora actuală asta în țara asta de unde de unde crezi ca eu au bani de palate? De mașini luxuri? Prin muncă cinstită?laughing)))) ei uniforma aia nu o poartă pentru lege și protecție ei o poartă să-și poată vândă țara și sa poată corupă țara să poată sa corupă cât mai multe minore și bani spălați și să fie săgețile la interlopi la mafioți la proxeneți ei asta sunt țara asta nimic altceva săgeți corupți toți de la cel mai mic rank la cel mai mare rank și asta vor rămână și vor fi nimic altceva.

| IComeNuts a răspuns:

Eu as alege frontiera mai degraba