Întrebare recomandată | Sabi07 a întrebat:

Ce ati alege? Facultatea de matematica sau de stomatologie? De ce?

36 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

De stomatologie happy

| Roxyy16 a răspuns:

Stomatologie. Nu sunt facuta pentru matematica, imi place matematica, dar nu exagerat. In schimb, eu vreau sa continui cu medicina. Stomatologia este o ramura...eu, de exemplu, stiu exact ce vreau sa fac in viitor. N-as schimba medicina cu nimic happy

| mona a răspuns:

Eu as alege facultatea de stomatologie pentru ai de castigat mai mult de aici

| Eღilia62 a răspuns:

Stomatologie happy

| AndyIQ a răspuns:

Stomatologie, este o meserie platita mai bine si nu prea coplicata, ofera beneficii happy si e neexpirabila happy si ce e cel mai important noo stress big grin ca la mate happy.P.s inbatranesti mai tarziu laughing

| neutrino a răspuns:

Facultatea de stomatologie, pentru a avea posibilitatea si ocazia sa le scot dintii profesorilor de matematica.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Stomatologie.
1.Castigi mai multi bani.
2.Detest matematica.
*-*

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Matematica fiindca imi place

| Chαяtreux a răspuns:

Stomatologie. Imi place medicina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea de stomatologie. Adica, pentru mine, sa fii stomatolog e o meserie mai frumoasa, si mai banoasa happy.

| 4ndr33y a răspuns:

Stomatologie pentru ca e mai banoasa. Eu personal urasc matematica.

| deeadeea111 a răspuns:

E alegerea ta dar eu as zice matematica

| alexandra2859 a răspuns:

Facultatea de mate este mai grea.
care iti place mai mult?

| PotatoMustDie a răspuns:

De obicei matematica ne cam da "indigestie", dar daca iti place poti sa alegi optiunea asta. Pe de alta parte pentru stomatologie ai nevoie mai intai sa stii biologie.

Deci, gandeste-te ce iti place mai mult, Matematica sau Biologia.

| Camelisa a răspuns:

Stomatologie.
Cred ca toti ne gandim la viitor...si crede-ma ai avea un viitor banos(pentru ca in ziua de azi se pare ca nu mai poti face nimic fara bani) laughing
Multa bafta.

Răspuns utilizator avertizat
| slowswag a răspuns:

Matematica,pentru ca ma pricep la asta

| Assu53 a răspuns:

Stomatologie deoarece cu matematica nu ai ce face decat profesor happy

| poesia a răspuns:

Sunt total diferite. Raspunsul e la tine, nu il mai cauta la cei din jur pentru ca tu esti cea care traieste pentru tine nu ceilalti. Multa bafta si sper sa faci alegerea cea mai bunahappy

| Timeea2001 a răspuns:

Facultate de stomatologie....fiindca eu urasc matematica

| anacolda a răspuns:

Stomatologie. E mai banoasa! Si ca profesor stai mult in picioare, dar la ce salar de mizerie primesti, mai bine NU!
http://accesorii11.blogspot.ro/

| MadalinaaIoana a răspuns:

Eu as zice ca neutrino laughing

| NagatoTenseiHD a răspuns:

Sunt egale. De pinde de ce vrei sa alegi in viata

| byeddy a răspuns:

Stomatologia, dar trebuie sa te gandesti si ce iti place.nu mereu banii fac totul

| SkyIsMyLimit a răspuns:

Stomatologie pentru ca poti ajunge stomatolog..mai bine platit decat un profesor de mate

| danceisme a răspuns:

Buna! Eu zic sa alegi ce-ti place...Dar dupa parerea mea stomatologia este mai frumoasa, dar si mai simpla si poti castiga mai multi bani daca esti stomatolog. Sper ca te-am ajutat!wave

| ciufuliiciii a răspuns:

Depinde ce vrei tu, nu trebuie sa-i lasi pe ceilalti sa-ti influenteze decizia, poti sa le faci pe amandoua desi nu prea au legatura una cu cealalta, si eu as spune tot stomatologia, dar nici matematica nu-i urata, conteaza sa faci ceea ce vrei, ca apoi sa nu cumva sa regreti decizia luata. Sper ca te-am ajutat happy

| ttyes a răspuns:

Depinde care iti place sau la care esti mai buna

| pзαch a răspuns:

Facultatea de stomatologie, evident. Este mult mai banoasa si nu multi dau la matematica.

| fazalunga a răspuns:

Stomatologia este mai putin solicitanta si faci mai multi bani big grin