| Maria_9493 a întrebat:

Ce ati alege intre Bucuresti si Timisoara pentru a urma o facultate?

Răspuns Câştigător
| DenisaAbdn a răspuns:

Buna! Eu cand am ales am avut in vedere mai multe. Corpul profesoral, baza materiala, biblioteci, programele pentru studenti, activitatile extracuriculare, oferta de cursuri optionale cu facultatile partenere, colaborarile internationale, bursele, activitatile sportive si nu in ultimul rand oportunitatile de a gasi un part-time job. Deci raspunsul meu : Bucuresti.

21 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
București că este mai aproape de casă.
Pa, pa.

April
| April a răspuns:

Daca vrei nu numai sa urmezi o facultate, dar si sa-ti placa sa o faci, vino la Iasi! Bucurestiul e prea agomerat si distantele sunt mari, Timisoara e mai tanara ca oras universitar. Iar farmecul Dulcelui Targ al Iesilor nu are egal!

| Foxilikkkă a răspuns:

Bucuresti!happy

| AvalohAlyn a răspuns:

Bucuresti. Cele mai bune facultati sunt in Bucuresti.Cred eu.Ar mai fi Iasi.Medicina,drept,management etc.in Bucuresti se gasesc foarte bune facultati.

| Flav a răspuns:

@Foxilikkkă - tu chiar vrei sa urmezi o facultate? Adica, na', ma uit la poza asta si...imi vine sa te mai intreb ceva: cate shaorma mananci pe zi, divo?

| Lora a răspuns:

Timisoara.Niciodata n-as alege Bucurrestiul, e pentru oameni fitzosi la maxim.

| carminaburana43 a răspuns:

Bucuresti.

| amanda33 a răspuns:

Capitala pentru ca e mai aproape

| zizi000 a răspuns:

Bucuresti

| Maria_9493 explică:

Trebuie sa mentionez ca eu sunt din Oltenia deci iese din discutie Iasiul. multumesc oricum.

Răspuns utilizator avertizat
| xXBernaXx a răspuns:

Eu as alege Timisoara pentru ca de acolo sunt.big grin

| TheSkyNow a răspuns:

Timisoara happy

| Thunderstruck a răspuns:

Bucuresti, sunt si mai aproape si e si mai dezvoltat si are si facultati mai bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timisoara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde in ce oras locuiesti cu parintii.si daca ti'e usor sa fii departe de casa. dar eu zic: TIMISOARAAA! capitala e naspa si mult prea aglomeratabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bucuresti desigur!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iasi

| Casillias1 a răspuns:

Timisoara! funta?

| andr33a020 a răspuns:

Bucuresti.esti avantajata din mai multe puncte de vedere.

| Ella_6956 a răspuns:

Bucharest. lool. ce Timisoara. ce chestii trestii...