| anonim_4396 a întrebat:

Ce aţi alege, o carieră militară sau una civilă?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Într-o carieră militară îți poți risca viața, este dură, poți fi trimis în afara țării dar te vei pensiona repede.

O carieră civilă nu-ți asigură pensia neapărat și te vei pensiona mai greu. Este mai sigură, poți lucra de acasă și îți oferă șansa să te îmbogățești(dacă devii anteprenor).

Eu dacă aș avea de ales aș alege în continuare o carieră civilă, nu mă văd deloc soldat.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am ales cariera militara acum 40 de ani. Am terminat dar as lua-o de la capat oricand.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Mai bine o plaja din Caraibe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Militar este mai usor pentru ca nu ai atata bataie de cap cu toti derbedeii de pe drum care se bat, omoara sau mai stiu eu ce fac. Militara este si mult mai respectata fiind mai dificila(daca te trimite in misiuni). As alege militara, este plin de subofiteri care nu stiu altceva decat sa stea la panda sa mai ia la unu carnetul de soferi...Cam la asta se rezuma civil...te mai cheama cand se intampla ceva accident, bataie etc sau cand mergi la vanat de vitezomani.