| anonim_4396 a întrebat:

Ce cariera vreti sa urmati? De ce?

35 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

NEET (cauta ca sa aflii ce inseamna)
laughing

| Juviia a răspuns (pentru Mayhem666):

In Japonia NEET? Hai ma ca exagerezi laughing)

| Mayhem666 a răspuns (pentru Juviia):

Glumeam. laughing
Vreau sa devin artist manga, sau sa creeez anime, sau traducator de manga/anime. Sau orice altceva, ce se plateste bine si care imi place, atata timp cat e in Japonia.

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Iti faci cam multe planuri pentru varsta ta.
La 6 ani ce iti doreai sa fii?
Capitan de balena extraterestra pe planeta Marte?

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prea multe planuri pentru varsta asta? Pai macar stii cati ani am?
La 6 ani imi doream sa devin astronaut, sau aviator, faza amuzanta este ca mie imi e frica de inaltimi laughing

| anonim_4396 explică (pentru Mayhem666):

Nu, dar stiu ca esti pe la facultate
Deci imi pot da seama cati ani ai.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Mafiot cu suflet mare.

| anonim_4396 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

M-a facut mama
Si d-aia ma ajuta Dumnezeu toata viata.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

M am razgandit. Vreau sa ma fac medic ginecolig de femei sanatoase.

| anonim_4396 explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

La asta ma gandeam si eu.

Răspuns utilizator avertizat
| PersonajFictiv a răspuns:

Pilot de Lockheed Martin F-22 Raptor

| FaraNumePls a răspuns:

Ceva IT

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Soldat pentru că ma descurc cu armele ( am tras in poligon de mic ) plus ca le am cu bătaia corp la corp si nu in sensul ca stiu arte marțiale sau ceva, stiu unde sa lovesc si cum de preferat într-un mod cat mai letal. Dar până acum am folosit doar lovituri de astea ușurele ca na... Daca as da in modul in care as vrea eu intru la mititica si adio armată laughing

| anonim_4396 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Pai crezi ca te pun aia sa omori teroristi?
Si eu am 5 ani de experienta pe CS, deci merg si eu sa devin soldat pentru ca ma descurc cu armele.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbim când te vad ca tragi cu o armă adevărată asa la calculator să apasam pe mouse si la dat din gura toți ne pricepemwinking

| anonim_4396 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

De parca te pun aia sa omori teroristi acolo.
Trebuie sa ai conditie fizica buna, nu sa stii sa tragi cu arma.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru anonim_4396):

Te asigur eu ca nu îmi lipseste nici conditia fizică si ce trebuie sa știi sa faci? Sa arunci cu petarde sau pietre in ei? Spune-mi tu ca să nu mor prost.

| anonim_4396 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Da, arunci cu petarde in ei.
Ca te trimit aia fix in Irak dupa ce ajungi soldat.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru anonim_4396):

Si normal ca nu trimit pe oricine si ai o perioada de pregătire.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Speaker, trainer, coucher. Imi place sa lucrez cu oamenii, sunt o buna sfatuitoare, iar aceasta cariera e una activa cu sarcini diverse si care imbina utilul cu placutul.

| Dumbi a răspuns:

Nu m-am gandit inca la ceva sigur. Daca o sa lucrez in domeniul IT, sper sa gasesc un job de acasa, voi fi alaturi de familie si o sa pot sa ma ocup mai mult de viata mea personala fata de cea profesionala. Dar bineinteles cariera pe primul loc, dupa 24-25 de ani pot sa ma apuc si de familie, dar mai am pana atunci. happy
As mai vrea in domeniul de arte plastice, web designer sau ceva in domeniul asta…

| anonim_4396 explică (pentru Dumbi):

Cine naiba are familie la 24-25 de ani?|

| Dumbi a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis ca o sa ma apuc de familie, inel si toate cele, nu ca vreau sa am copii atunci… Prima data vreau sa ma asigur ca e persoana potrivita dupa ce o sa ma casatoresc, nu m-am casatorit si m-am apucat de al doilea.
Si in plus ce rost are sa ai parinti batrani? Copilul sa aiba 6 ani si parintii 45-50?!

| anonim_4396 explică (pentru Dumbi):

Pentru tine e ciudat daca niste oameni de 45 de ani au copil de 6 ani?

| Dumbi a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am zis ca e ciudat, mi se pare prea exagerat. Sa iesi in parc cu copilul de mana, si sa iti spuna cineva ce nepotel frumos aveti, mi se pare penibil…

| anonim_4396 explică (pentru Dumbi):

Asta e din vina oamenilor de pe aici.

| Denisa09Ax a răspuns:

Contabil.
Prind foarte repede lucruri matematice.

Răspuns utilizator avertizat
| Ana0127 a răspuns:

Eu vreau să devin polițistă. Vreau să intru la Academia de Poliție.
De ce vreau?
Fiindcă mă avantajează multncariera asta. Vreau să fiu într-un grup de oameni civilizați și fiindcă se câștigă bine laughing)))

| laur432 a răspuns:

Am doua meseri care îmi doresc macar una sa fac pe primul plan fotbalist pentru că îmi place fotbalul foarte mult și dacă nu iese cu fotbal mecanic pentru că îmi place masinile dar și mecanic daca tot mă fac tot continiu cu fotbalul la liga 4 avem echipa locală