| anonim_4396 a întrebat:

Ce cariere pot avea absolventii facultatii de filosofie?

4 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Filosofi profesionisti. tongue Profi, cred.

April
| April a răspuns:

Cunosc doi absolventi ai acestei facultati:unul este profesor la vreo trei licee(fiindca orele de filosofie sunt putine si nu poti incropi o catedra la aceeasi scoala), celalalt e vanzator de telefoane mobile.In treacat fie spus, al doilea castiga mai bine decat primul...Morala:daca nu invatai,(tot)vanzator ramaneai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Filozofareala. ce cariera? vei fi recunoscut dupa ce nu vei mai fi, pentru ideile tale si pentru rolul tau in soarta lumii. daca esti bun vei fi recunoscut inca din viata.succes.

| marina_5704 a răspuns:

Profesor de filosofie la clasele terminale