| anonim_4396 a întrebat:

Ce categorii de salariati nu mai beneficiaza de bonuri de masa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar trebui sa beneficieze toate categoriile de angajati, in afara de parlamentari .......au destul,

3 răspunsuri:
| mihalitza a răspuns:

In primul rind, cheltuielile cu bonurile de masa trebuie sa fie prinse in BVC(bugetul de venituri si cheltuieli )pe anul in curs, apoi, societatea respectiva nu trebuie sa aiba datorii la stat. In rest, nu este nici o restrictie...

| kitiku a răspuns:

Eu cred ca bugetarii, dar nu e obligatoriu nici in sistemul privat sa acorde tichete deoarece e o masura sociala care nu se impoziteaza si se scade din cheltuieli

| carmen_5367 a răspuns:

Cei afectati de criza!laughing