| Sekerim a întrebat:

Ce magazine primesc bonuri de masa?

9 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Magazinele ALIMENTARE primesc bonuri DE MASA. Bonurile de masa sunt un mod de recompensare a salariatilor si sunt destinate in ideea de a asigura o suma suficienta pentru ca angajatul sa manance de pranz la locul de munca. Deci se pot folosi doar pentru achizitia de alimente si bauturi nealcoolice la magazine alimentare de orice fel (care accepta respectivele bonuri), restaurante/fast-food/firme de catering.
Deci NU SUNT BANI si nu se pot folosi pentru achizitia de alcool (inclusiv bere), tigari si produse NEALIMENTARE de orice fel.
Numai TICHETELE CADOU se pot folosi pentru achizitia de produse nealimentare si astea sunt nenominale.
Bonurile de masa sunt nominale, teoretic pot fi folosite doar de titular dar practic sunt acceptate fara verificarea identitatii persoanei.
Deci magazinele care nu comercializeaza alimente nu primesc niciodata bonuri de masa. Sper ca ai inteles acum cum functioneaza.
http://paradisulcizmelor.blogspot.ro/

| Anonymous1995 a răspuns:

Supermarketurile,hipermarketurile,dar si unele magazine de cartier.

| Sekerim explică (pentru Anonymous1995):

De Leonardo aveti idee? Multumesc

| Anonymous1995 a răspuns (pentru Sekerim):

Nu cred ca primesc, e magazin de haine pana la urma...

| AlexDu a răspuns:

Cam toate magazinele primesc bonuri de masa.
Dar daca cumperi ceva si platesti cu bonuri nu poate sa-ti dea rest.:d

| luma a răspuns:

Mega image si celelalte asemanatoare

| EmYyYEmilian a răspuns:

Super marketuri funda?

| PisicaNirvanista a răspuns:

Mai bine te duci in magazin si intrebi la casa daca primesc bonurile si gata...

| Andreea_Andre_1999 a răspuns:

Care magazine nu primesc? ...mh