| justdani a întrebat:

Ce credeti ca este dincolo de lumea aceasta?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Viata vesnica si intalnirea cu Mantuitorul Iisus Hristos pentru judecata precum zice Sf Scriptura.E parerea mea.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Rai - purgatoriu - infern.

| Gizăz a răspuns:

Spațiul.

| Graphee a răspuns:

Rai, iad. (O lume care doar cei care au murit, o văd)
Baftă!

| sherlock a răspuns:

O alta lume.

| JustWannaDance a răspuns:

Crede-ma nimic prea interesant.
Doar unele lucruri schimbate, zic eu! straight face

| JustForU a răspuns:

Ce intrebare buna pentru categoria "Cariera"!

| eu17 a răspuns:

Ce vrei tu sa crezi, e imporbabil sa site cineva, deci evident crezi in ce vrei...( ce constructie tautologica am facutlaughing )o zi buna!

| Alice1122 a răspuns:

Orice numai profa mea de mate sa nu fie:-ss:-ss:-ss

| izaaa a răspuns:

Moartea este de fapt o trecere, o transformare care face parte, implacabil, din destinul nostru.Ideea de moarte este singura pe care oamenii nu o privesc direct in fata si totusi, a preocupat mintea omeneasca, de cand omul a aparut pe pamant. A invata sa privim moartea dincolo de ceea ce fac din ea, in general, medicii si preotii inseamna sa intelegem in profunzime legile Divine care actioneaza in acest Univers, indiferent daca suntem de acord cu ele sau nu. Dupa parerea mea toti am fost adusi pe lume cu un scop, care daca va ramane neindeplinit o sa ne nelinisteasca si in viata de dincolo...Eu cred ca viata de dincolo este asa cum o vedem, cum o percepem noi: BUNA sau REA; FRUMOASA sau URATA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plictisealalaughing stai in locul dorit de tine singur nepasandu-ti de altii traind singur in propria lume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La propriu sunt alte lumi : alte galaxii, alte planete ( pe langa cele cunoscute ), alte fiinte ( probabil )
La figurat cred ca nu este absolut nimic. Dupa moartea propriu-zisa ( fizica ) a unui om numai este nimic. Asta e doar parerea mea ( om murii si-om vedea ).

| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

Adica? Dupa univers?
Dracu` Stie :]]].

| Individul_7822 a răspuns:

Plantatii de Marijuana. Mi'ar placea...ce nu pot face in lumea asta sa fac in lumea cealalta

| Lcrrr a răspuns:

In opiniaa mea. thinking Chiar nu stiu. Sunt 1000 de pareri. :] Nu sunt asa de curioasa asa ca voi afla la momentul potrivit.