| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti despre manechine? fotomodele? s-ar castiga bine intr-o astfel de cariera la ora actuala? dar peste 2 sau 3 ani?

5 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

O parere prea buna nu am pentru ca toate sunt piti si fitoase, dar da, se castiga bine mai ales in strainatate.Pt asta trebuie sa iti intretii corpul,sa nu te ingrasi, sa arati mereu perfecta, este foarte greu.

| vlad_4846 a răspuns:

Vrei sa devii manechin? n-ai observat ca in Romania toate pitipoancele sunt manechine...in strainatate se merita...

| andreea171998 a răspuns:

Eu spun ca s-ar castiga bine dar este foarte greu. Daca ai o problema sau ceva nici nu te baga in seama.Dar, depinde cum vrei tu?

| Ariyana a răspuns:

Castiga bine si sunt frumoase.Dar daca iti doresti o cariera in asa ceva trebuie sa o faci in strainatate deoarece in Romania designerii isi bat joc de fotomodele:le imbraca cu plastic si cu tocuri de 20-30 cm, le distruge total.Eu zis ca daca ai inaltimea necesara si aspectul fizic ok sa incerci modellingul pe viitor deoarece nu ai nimic de pierdut.Si daca vrei sa fii fotomodel la ceva de genul Chanel,D&G,Versace nu trebuie sa faci sport asa cum cred unii.Ele sunt doar slabe,nu au pic de musculatura.Dar,au o fata draguta si sunt foarte inalta, peste 1, 75. Daca vrei la ceva gen Victoria's Secret, unde e foarte greu sa ajungi, de la 15 ani numai sport trebuie sa faci. Zilnic. Oricum iti doresc succes si sper sa iti realizezi acest vis.P.S:Nu ii asculta pe altii care spun ca fotomodelele sunt proaste si faze de-astea.Nu pot citi ei inteligenta lor!

| Ariyana a răspuns:

Inalte*scuze pentru greseala! happy