| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre fotomodele? ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Majoritatea barbatilor/baietilor, fiind oameni, sunt o specie slaba.Rar se gasesc femei/barbati, care sa priveasca mai departe de primul strat, si anume trupul.Si mai deranjant la modele este ca prin ce fac ele, le incurajeaza pe femei sa creada ca singurul lucru al lor ce merita imbunatatire si ingrijire este corpul. Da' mintea, inteligenta, spiritualiatea, intelegerea cu ceilalti, ioc! Oamenii, fie ei barbati sau femei(desi, de multe ori, barbatii sunt predominanti la capitolul asta), au in general ideea, ca un corp ii multumeste, si le satisface toate poftele, de aceea exista atat de multi barbati care se bucura cand vad cate-o poza cu una prin Playboy, sau o poza cu Adriana Lima, in lenjerie intima.Superficialiate.Nu este niciun mister. O femeie ce n-are de oferit decat un corp ce arata bine, nu va avea de oferit altceva; nu minte, nu intelegere, doar o bucata de carne bine finisata si atat.Si avantajul pentru fatucile astea, e ca mintea sau alte detalii importante nu le poti vedea "dezbracate", de aceea ele par atat de perfecte.

9 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

Hmm... sincer nu am o parere foarte buna, adica na acum depinde de fiecare persoana in parte.Majoritatea se cred superioare celorlalte fete si cred ca pot intimida pe oricine + ca pentru a avea succes se in fometeaza zile la rand distrugandu-si sanatatea.

| Dumnezău a răspuns:

Unele mi se par antipatice, cum tot incearca sa impresioneze, mai ales cele de prin Romania, care nu se ridica deloc deasupra statutului de tute proaste.Citisem undeva ca Adriana Lima, inainte de prezentari, nu mananca nimic solid, timp de 7-8 zile, si ma tot intreb de ce, cand vad cat de anorexice sunt unele, si chiar accepta asta, nu rar sustinand ca o femeie trebuie sa arate ca ele.Acesta chiar mi se pare un detaliu, care face modelingul demn de dispret, e o industrie nociva, ce strica si remodeleaza(negativ) caractere, care, prin influenta lui, alieneaza multe femei, si mai ales, fete, de multe ori si minore.(care, ce-i drept sunt proaste, cand urmeaza ceea ce vad in modelling)Cum modelele creeaza un model de perfectiune feminina gresit, pe care eu nu-l pot accepta, mi se par false, si se chinuie sa zambeasca, uneori fiind si proaste ca noaptea, chiar daca sunt cunoscute(Alessandra Ambrosio, Heidi Klum, Miranda Kerr), mi se pare clar ca nu le pot avea la inima, nici pe ele, nici casele de moda infatuate, nici modellingul ca o industrie.

| Dumnezău a răspuns:

Pareau divine, pentru ca multe femei tind sa le ia pe femeile astea ca model incontestabil de frumusete, cand de fapt, ele daca n-ar avea un regiment de make-up artisti, stilisti, oameni care sa lucreze la imaginea si silueta lor, ar arata fix ca o femeie normala.Tot glamour-ul asta ce le inconjoara pe modelele de la Victoria's Secret face meseria de model si mai antipatica, in opinia mea.Sa nu mai mentionez ca toate pozele cu ele, sunt photoshopate grosolan.Ca o femeie sa fie frumoasa, nu trebuie sa arate doar un corp care sa para de zeita, sau dimensiuni perfecte, ca si dimensiunile alea se duc dracu, dupa 45-50 de ani, si nu ai satisfactie, ca om rational, balind la o femeie care arata de te da jos, dar care nu stie sa lege doua cuvinte, fara sa bage un ras de tuta proasta, sau sa se balbaie-cum sunt astea de pe la noi.

Răspuns utilizator avertizat
| raluk27 a răspuns:

Lucreaza intr-o lume plina de stralucire, dar a fi model nu e o profesie. Sau in orica caz nu e o activitate care sa-ti solicite intelectul foarte mult. Ce faci dupa 30 de ani? Iti deschizi un coafor?

| rutanklan a răspuns:

E sophiesticata mah.

Răspuns utilizator avertizat
| Kboxer a răspuns:

Sincer eu cred ca fotomodel = prostituata de lux. E doar parerea mea.

| Andutsa96 a răspuns:

AM o parere buna. Acum un an am participat si eu la un concurs de miss si am luat locul 2. Si eu as vrea sa devin fotomodel.