| Alexskvr a întrebat:

Ce curs pentru programator pot face, ca după terminarea cursului sa ma pot angaja in domeniu?
Sunt începător.
Stiu să lucrez dor in Excel Word Power Point.

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

Youtube
incepi cu ceva de gen
"php pentru incepatori"
si daca vezi ca te prinde, atunci e internetul PLIN de documentare
altfel, daca dai banii pe curs, intr-adevar iti da mura in gura, insa TREBUIE sa ai talent ca sa fii programator, altfel nu ajungi nicaieri

si, btw, sa nu crezi ca pe vreun angajator il intereseaza VAG vreo diploma... OARECARE, il intereseaza NUMAI ce esti capabil sa faci (si sa ai cel putin 10 clase, nici macar bac, si asta NUMAI din cauza ca asa spune legea la angajare)

1 răspuns:
| GabehAle a răspuns:

Exista firme care tin cursuri de programare gratuite, cu conditia sa lucrezi minim un an la o companie la care te repartizeaza. Sunt si unele cursuri care sunt contra cost, dar pe care le platesti doar daca iti gasesti de lucru in domeniu. Nu stiu sa iti dau un exemplu, dar poti cauta pe net cuvintele cheie "curs programare angajare", "bootcamp job garantat", etc.

Pana gasesti ceva, recomand sa faci tutoriale de phyton sau Html si Css cum gasesti pe freeCodeCamp sau Codecademy.

Tine cont ca pentru a invata si lucra in domeniu, trebuie sa stii engleza cat de cat.