| copilashu a întrebat:

De cateva zile ma tot gandesc la un job lejer, tinand cont ca am o facultate in curs. stie cineva ce fel de joburi ar trebui sa caut? As prefera sa lucrez in Word, Excel, Power Point, Html... multumesc frumos.

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Depinde care sunt veleitatile tale. Un job lejer si foarte bine platit este cel de PR (pentru o firma, un artist, un club, etc). Lucrezi de acasa si ai maxim 2 ore pe zi de ''treaba''. Webdesigner iarasi e o meserie lejeracu program flexibil daca iti gasesti niste firme pentru care sa lucrezi. Editorialist apoi, daca ai talent literar. Lucrezi doar cateva ore pe saptamana. Totul tine de veleitatile tale.

| ROB3RT89 a răspuns:

Incerca pentru inceput la un service it,e un post destul de lejer, asta daca iti place ce faci! Poti opta si pentru web design sau operator pc la o agentie imobiliara. Poti opta si pentru un post part time daca nu-ti permite timpu pentru full time, baftahappy