| Loloemona27 a întrebat:

Ce cursuri aș putea face pentru a face inventarul magazinelor și a firmelor vreau să mă ocup doar de partea de inventar există genul acesta de job?
Trebuie făcut curs de audit sau de contabilitate primară Ce anume Trebuie să fac și mă refer doar cursuri nu facultate?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a face inventarul, NU trebuie specializare deosebita.
Se face in prezenta si impreuna cu contabilul firmei, seful de sectie si gestionarii care manipuleaza marfa inventariata.

| Violleta2022 a răspuns:

Stai asa, ca vorbesti de lucrui diferite!

Auditul il face un expert contabil cu facultate, care ajunge organ de control.
Nu exista curs de audit, acolo se cere facultate, licenta dupa terminare si experinta de lucru, ca sa poti ajunge Auditor.

Poti in schimb sa fii angajat ca magazioner la orice magazin care au o asemenea pozitie si atunci este treaba ta sa faci zilnic, saptamanal sau lunar, inventarul. pentru acest lucru ai nevoie de un liceu economic, profil contanbilitate.

| Catrice a răspuns:

Inventarul il fac angajații la sfârșitul zilei