| WayhaughtK a întrebat:

Ce cursuri recomandati sa urmez dupa terminarea liceului?
(Profil filologie)

8 răspunsuri:
| animalulferoce a răspuns:

Sa lucrezi la mcdonalds

Răspuns utilizator avertizat
| hardspeed051 a răspuns:

Poti sa urmezi ce curs iti place tie si cel mai bine sa urmaresti ce job-uri sunt in respectivul tau oras, si cauti cursul respectiv si vei avea mai multe sanse sa te angajez pe respectivul job.

| MiriMendes a răspuns (pentru animalulferoce):

Pe lângă faptul că răspunsul tău este inutil întrucât intrebarea era legată de cursuri si nu de job, are si o tentă ofensatoare.Eu nu vad nimic gresit in a lucra aici, dar cred ca toata lumea S a prins unde bati.Probabil ai vrut sa subliniezi ca un elev care termina un profil umanist nu are viitor sau mai stiu eu ce.Ca sa te anunt, in caz ca nu stii, nu toata lumea vrea sa se duca după terminarea liceului la Facultatea de Informatică, de fizică, la medicina.Mi se pare aberant faptul că tu ai impresia ca toti cei de la mate info sunt străluciți doar pentru ca au urmat acest profil si automat vor reuși in viata.Chestia asta depinde efectiv de gradul de implicare al fiecăruia în ceea ce face si de obiectivele sale, însă nu ar trebui sa denigrezi un profil doar pentru ca probabil cunosti anumite persoane care s au dus acolo deoarece au avut impresia ca e mai usor.E usor peste tot dacă nu îți dai silința si nu te implici ca sa progresezi.

| Violleta2022 a răspuns:

O postiliceala de meserii!

| animalulferoce a răspuns (pentru MiriMendes):

"nu vad nimic gresit in a lucra aici"
LMFAO lucrezi la mcdonalds hoes mad

| MiriMendes a răspuns (pentru animalulferoce):

Daca asta ai inteles, imi pare rau laughing ca sa iti rezum totul intr-o fraza:nu ar trebui sa te crezi superioara oamenilor care muncesc, indiferent unde.Si nu lucrez acolo, stai tu calma

| animalulferoce a răspuns (pentru MiriMendes):

Te-ai exprimat gresit atunci, ce sa-ti fac