| Andralra a întrebat:

Ce cursuri trebuie sa urmezi pentru a devenii stewardesa? Incepand de la liceu...pana la facultate si cursuri suplimentare. Multumeeesc:*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că te poate ajuta asta: http://www.eva.ro/......10208.html

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rând unele de limbă română. Stewardesa trebuie să ştie să vorbească şi să scrie corect.

| Andralra explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca limba romana ma va ajuta foarte mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andralra):

Sunt sigur. Să fii agramat şi analfabet este prima calitate la un om care se loveşte ŞI de persoane cultivate. Absolut, nu ajută. Se ştie, stewardesele proaste şi care nu ştiu cu câţi de I se scrie pluralul sunt cele mai căutate.

| Andralra explică (pentru anonim_4396):

Nu am zis asta. Dra in general stewardesele trebuie sa vorbeasca la perfectie limbile pricipale de circulatie internationala. Ca de exemplu : engleza.

| strunfy27 a răspuns:

Limba engleza obligatorie, sa poti inota 30-50 m, trebuie sa ai liceul si examenul de bacalaureat absolvit. Cursul se poate face la Bucuresti sau Timisoara si pretul ar fi undeva intre 3000-4000 euro cu toate cheltuielile incluse, inclusiv practica(zboruri de familiarizare). Cursul dureaza pana la 4 luni in cazul in care vei trece de toate examenele din prima.winking