| pixeltinker a întrebat:

Ce cursuri trebuie sa urmezi pentru a fi asistenta pe salvare?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Facultatea de asistente.
Aceste postliceale sunt pierdere de timp, oricand vine cineva cu facultate iti va "ataca" postul si astfel ai pierdut timp si bani si diferenta dintre cele 2 este de 1 an de zile daca imi aduc bine aminte?
Postliceala nu va mai fi recunoscuta mult timp, de fapt stiu multe cazuri in care cele care au facut postliceala au urmat apoi o facultate pentru ca posturile lor se clatinau, deci in loc sa pierzi 3+4 ani, mai bine faci direct 4 ani

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Faci o scoala postliceala de asistent generalist sau facultatea si faci un curs de prim-ajutor, ulterior.

| Feri5 a răspuns:

Trebuie să faci o scoală postliceală de asistenți medicali, iar apoi un curs medical de prim-ajutor.