| DAAAAAAAAAA a întrebat:

Ce devii dupa ce termini facultatea de cibernetica?

6 răspunsuri:
| Parmalat a răspuns:

Ai acces la foarte multe domenii fiindca la cibernetica studiezi o colectie de discipline din zona economica dar si din zona IT-ului. Deci nu iesi de acolo cu o meserie, iesi cu o perspectiva mai complexa - un fel de analist-programator de rasa superioara big grin

In general te vei angaja intr-o companie care produce software, dar vei fi promovata destul de repede fiindca ai cunostinte mai multe decat un simplu programator care a terminat Automatica de exemplu.

Adica vine un client la firma si spune "vreau un program de contabilitate". Toti programatorii ridica din umeri fiindca habar n-au de contabilitate, dar tu o sa stii exact si ce are nevoie clientul si cum se realizeaza tehnic toata treaba si tu practic o sa coordonezi echipa de programatori.

| MitroKta a răspuns:

Ciberneticianlaughing

| Alexandru98 a răspuns:

un inginer va putea oricand sa termine o facultate la ASE, pe cand un economist nu va putea sa inteleaga toate notiunile tehnice.
Conteaza ce stii, ce notiuni ai dobandit; nu conteaza diploma, nu asa de mult; dar presupunand ca vei dobandi niste notiuni in oricare varianta ai alege-o, notiunile de la o facultate politehnica te vor ajuta mult mai mult si iti va putea deschide mai multe usi.
Asa ca sfatul meu, indreapta-te spre altceva, spre Politehnică
baftă

| Goguletzu a răspuns:

Robot

| vali1616 a răspuns:

Terminator™

| mynameiselena a răspuns:

Un om cu foarte multi bani!