| anonim_4396 a întrebat:

Cum e la facultatea de jurnalism? adica ce devii dupa ce o termini?

7 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Acum depinde cat de bun esti dar scopul ar fi sa devi jurnalist, corespondent TV, redactor. Dar poti sa nu ajungi sa mai profesezi daca nu te faci util in domeniu.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Jurnalist, moderator tv, purtator de cuvant, traducator...

| User a răspuns:

Jurnalist ca doar nu astronautraised eyebrows.

| MoNsTeR a răspuns:

Jurnalist logiclaughing...de ex redactor sau moderator tv sau poti lucra in PR cre ca se refera la problemele de imagine ale unei firme sau ceva de genu nu stiu exact mai multe nu stiubig grin(am doar 14 anibig grin)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa ajungi la un ziar de calitate sau in televiziune trebuie sa ai ceva relatii si sa pui putin cracii pe birou, asta e Roamnia.
Insa salariile la inceput sunt destul de mici, la ziar si in televiziune, foarte multa munca.

| Aries90 a răspuns:

Chiar ma intreb si eu propriu zis daca se merita sa fie facuta... Caci eu sunt la profil de jurnalism ( clasa a 9`a ) si ma gandeam daca sa dau la facultate tot la jurnalism. Dar nu stiu daca se merita. Salariile nu`s stralucite, esti supus stresului. Si in privintsa teelviziunii, vad multe cazuri cu fete care abia isi gasesc cuvintele. pai daca ele au ajuns acolo, persoanele talentate ce fac? Tind sa cred ca marius37 are dreptate.

| BuBuLyNa a răspuns:

Jurnalist daca ai dat la faculaltatea de jurnalism ca doar nu o sa ajungi profesor de romana laughing