| anonim_4396 a întrebat:

Cum e la facultatea de psiho-pedagogie? Mai exact ce devii dupa ce o termini?

4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

E o struto-camila originala made in Romania. Nici decidentii din domeniu nu stiu exact ce sa faca cu absolventii astia, ce drepturi sa le dea. Te sfatuiesc sa alegi o specialitate clara si care are corespondent in UE.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista si Facultate de Psihopedagogie si specializare de psihopedagogie speciala cu durata de 3 ani / licenta in sistem Bologna in cadrul unor facultati. Modul de psihopedagogie se urmeaza in cadrul Departamentului de Pregatire a Personalului Didactic constituit in cadrul fiecarei universitati. Intr-adevar modul de psihopedagogie se urmeaza in 2 module. Modulul 2 il poti urma daca esti inscris(a) la studii universitare de masterat, doar.
Gloria - email / mess: gloris_ar@yahoo.com

| sorina_2296 a răspuns:

Dupace termini facultatea de psiho-pedagogie, poti deveni psihilog(a) sau gedagog.

| Rizel a răspuns:

Se poate sa ma insel insa din cate stiu eu nu exista facultatea de psiho-pedagogie. Exista in schimb un modul de psiho-pedagogie in cadrul fiecarei facultati care trebuie sa-l urmezi daca ai de gand sa devi profesor. Nu poti deveni profesor daca nu urmezi acest modul. Modulul dureaza 3 ani ca sa poti preda pana la clasele a 10a si mai inca un an ca sa poti preda de la clasa a 10a in sus + la facultate.