| Ioan489 a întrebat:

Ce devii in viata daca dai la un liceu cu profil electronica si automatizari ce poti deveni in viata?

3 răspunsuri:
| kzd a răspuns:

Poti sa te faci inginer.

| Zapkitu a răspuns:

Electrician, instalator (toate job-urile care sunt cu electricitate)

| thr93 a răspuns:

Vei iesi din liceu cu atestat de tehnician mecatronist. Daca participi la anumite concursuri scolare poti sa te duci apoi la facultate direct la buget si cu bursa. Poti iesi inginer, depinde de facultatea pe care o urmezi sau profesor daca faci la facultatet si modulul de psiho-pedagogie care e optional. Sper ca te-am lamurit! Funda? big grin