| okei a întrebat:

Ce faci la un interviu de job?

Răspuns Câştigător
| Crisu_8081 a răspuns:

Te imbraci decent si elegant, trebuie sa fii vorbareata, sa lasi impresia ca stii multe si ca esti o persoana serioasa/ambitioasa.Aia de la resurse umane sunt foarte enervanti. Uneori pun intrebari stupide, printre care : "ce salariu considerati ca trebuie sa aveti?" si asteapta sa zici unul cat mai mic ca sa profite sau belesc ochii de te fac sa te simti aiurea laughing Sau pun intrebari care nu au legatura cu jobul...Numai cand ma gandesc ma enervez!big grin Nu uita: zambeste si fii tupeista.Nu te lasa intimidata de cel care iti ia interviul.

12 răspunsuri:
| elena a răspuns:

In primul rand te imbraci decent ca sa faci impresie... tu iti prezinti activitatea desfasurata pana in prezent si motivatia ocuparii acestui post...comisia te intreaba cum ai rezolva diferite probleme cu care te-ai confrunta in munca ce o vei desfasura, sau ce acticvitati ai desfasura intr-o anumita situatie data...sigur nu cunosti pe cineva din comisie ca sa scapi de acest interogatoriu?
Mie toata aceasta prosteala mi se pare penibila...multa bafta daca ai de trecut prin asa ceva, fruntea sus si siguranta in raspunsuri.

| Flav a răspuns:

Ce faci si la discurs electoral : joci teatru.

nony
| nony a răspuns:

Incerci sa te angajezi. ce ai putea facehee hee. minti, prostesti si te dau de mare experimentata in domeniu respectiv .100% ai jobul

| Crisu_8081 a răspuns:

Sorry, okei... m-am uitat la poza big grin

| Crisu_8081 a răspuns:

Depinde de firma... pot fi 1 sau 2 persoane care iti iau interviul-pe rand sau in acelasi timp.In firmele mai mari...mai intai iti ia interviu cineva de la resurse umane, apoi... daca esti printre candidatii alesi, vei mai avea parte de inca un interviu cu directorul sau managerul.

| okei explică:

Adica cei din juriu? Ce se face?straight face

| okei explică:

Sunt un el retineti asta!

| okei explică:

Dar, cum arata o camera thinking sunt multi oameni?straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce te pune cei din juriu sa faci. sper, spre binele tau, sa fie numai femei. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.In primul rand studiaza foarte bine cerintele postului pentru care te duci la interviu, asigura-te ca ai inteles foarte bine aceste cerinte si ca esti potrivit pentru macar jumatate din lucrurile pe care le cere angajatorul;
2.Intra pe websit-ul companiei si pune-te la curent cu domeniul lor de activitate, de cat timp activeaza pe piata, cu ce clienti lucreaza, ce servicii ofera etc. Deasmenea poti sa cauti pe net informatii folositoare despre companie: situatie financiara, numar de angajati etc.
3.Asigura-te ca esti imbracat decent, nu neaparat in costum dar nici in blugi si in tenesi.
4.Sa ajungi la interviu cu 10-15 minute inainte, in nici un caz sa intarzii. Aceste 10-15 minute te pot ajuta sa te relaxezi, sa-ti pui ideile in ordine in minte, sa te aranjezi, sa mergi la o toaleta daca este cazul, sa ceri un pahar cu apa etc.
5.Fii cat mai degajat dar ai grija sa nu pari dezinteresat.
6.Incearca sa raspunzi scurt si la obiect la intrebarile care ti se vor adresa. Nu te pierde in exprimari deosebite, risti ca emotiile sa-ti strice discursul academician;-)

Cam astea mi-au venit in minte acum.
Succes!

| danutzyscorpyon a răspuns:

Deci eu am 16 ani si am lucrat...bine ce am lucrat eu nu se poate numi munk da in fine deci de la 15 ani pai prima data cand te duci...trebuie sa pari fff da f relaxat nu trebuie sa fi timorat pentru ca lor le trebuie oameni descurcareti daca te vede timorat isi poate face o parere proasta despre tine.trebuie sa fi deschis sa comunici f mult parerea mea...straight face

| ullyse a răspuns:

Trebuie sa fii cat mai atent la detaliile celui/celor care te intervieveaza... sa reactionezi spontan si sincer... daca nu esti potrivit, asta e, dar nu fi FALS!