Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cum sa faci o impresie buna la interviu?

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Te arăți cine nu ești, mai bun decat ești. happy
Ținuta impecabila, atitudine pozitivă, sigur pe tine, cu astea imposibil sa nu reușești.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să fii sigur pe profesia ta.

| ReddY25 a răspuns:

Te îmbraci corespunzător și îți pregătești discursul

| Fantaspirit a răspuns:

Fii tu însuți.

| 278_dragos a răspuns:

Salut!
Iti dau cateva sfaturi care te-ar putea ajuta:
1. Incearca sa te documentezi despre firma si despre post. Ce face firma, cu ce se ocupa, ceva date despre ea. Despre post, sa stii macar la ce job ai aplicat si care sunt responsabilitatile, in mare, cele descrise in anuntul de angajare.

2. Imbraca-te confortabil, casual, nu neaparat camasa, dar ceva in care te simti bine si arati bine.

3. Sa exersezi putin in fata oglinzii cateva idei despre cum ar putea decurge interviul. Cum te prezinti, ce spui despre tine. Sa ai in cap cateva idei in care tu sa te descrii.

4. Daca ai experienta in domeniu sa vorbesti clar, rar despre ceea ce stii sa faci. Sa nu iti vorbesti de rau vechii angajatori sau colegi.

5. Sa folosesti un limbaj clar, nu elecvent daca nu cunosti sensul cuvintelor, simplu, dar din care sa reiasa ca esti stapan pe tine, ca ai incredere in tine.

Succes!