| bestialu96 a întrebat:

Ce facultate ar trebui sa urmezi daca ai vrea de ex sa devii om de afaceri.
Stiu ca nu exista o asemenea unversitate care sa iti dea o dimploma de om de afaceri sau antreprenor.
Dar macar una care are o ramura apropiata sau legata de domeniu stiti?
ASE poate?
sunt abia la liceu si ma intereseaza! (clasa a-11-a)
Funda

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Categoric trebuie sa optezi pentru facultatea de Management, sectia Administratia Afacerilor (AF). Vei invata atat cum sa devii un bun antreprenor cat si cum sa gestionezi o afacere, daca de exemplu doresti sa devii manager al unei firme detinute de altcineva. Ai destul de multe perspective in cazul in care inveti bine si, exential, in cazul in care faci un master bun pe profil, daca se poate afara. Mult succes.

| Azµre a răspuns:

Știinte Politice, Administrație Publică, Drept, REI, Marketing, Administratrea Afacerilor, etc etc...

| AureliaT a răspuns:

Facultatea de Economie si Administrarea Afacerilor, sectia Management.
O sa ai diploma de economist in rest totul depinde de tine si de cat de dedicat esti acestei meserii...Mult succes!