| Trăie a întrebat:

Ce facultate imi recomandati daca am terminat filologia?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Facultatea de Litere, Drept, etc.
Succes pe mai departe!
Pa, pa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Orice facultate cu profil umanist; Litere, Istorie, Filosofie, care au destule specializari dintre care sa poti alege.
Intra pe site-urile unei Universitati civilizate (Iasi, Bucuresti, Cluj) si vezi cam ce specializari umaniste ofera. Bafta!

| Grimmjow69 a răspuns:

Stiinte Politice, Drept, Relatii Publice. Pana la urma poti urma orice facultate doresti, indiferent de profilul de la liceu, asta daca inveti pentru admitere cum trebuie.

| Doηηa a răspuns:

Drept.

| Gimihumulukuakua a răspuns:

Facultatea de Sport!

| floaredecolt03 a răspuns:

Facultatea de drept faci 4 ani apoi dai la İnstitutul National de magistratura si poti ajunge procuror sau judecator sau daca preferi ceva mai simplu si mai rapid grefier faci scoala de grefieri in 6 luni. succes totul depinde de tine si de seriozitatea ta sau alta facultate este cea de Litere happy