| JunNnkie a întrebat:

Daca am terminat filologia, la ce facultate pot sa dau?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna. La ce facultatea te atrage pe tine. Nu vad de ce sa faci o facultate si sa nu iti placa din primul an. Gandes-te bine ce iti place, si ce vrei sa faci mai departe. Nu prea conteaza liceul din punctul meu de vedere. Eu am facut un liceu tehnic, si am dat la facultatea de drept. Dar daca vrei sa te axezi pe ce ai facut in liceu, poti sa alegi facultatea de litere, facultatea de drept, facultatea de limbi straini, facultatea de psihologie, dar, repet, fa ce iti place tie, facultatea e un lucru serios si destul de grea.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, ar fi facultatea de litere sau cea de limbi straine, dar poti sa faci si o facultate legata de o pasiune a ta. Si eu o sa termin filologia si nu o sa mă duc la litere sau limbi străine, o sa fac ceva legat de arta, desen. E alegerea ta ce facultate vrei sa faci.