| alexutza222 a întrebat:

Ce facultate sa aleg intre psihologie, sociologie si istorie? Argumentati-va opinia.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stiu, tu te cunosti cel m ai bine, dar vad ca ma insel, nici tu nu stii ce vrei.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Facultate faci cand stii deja ce vrei sa devii, si asta implica specializarea respectiva.
Studiile superioare nu mai au nici o valoare, mai bine castigi daca faci un curs de 3 luni, si faci unghiile pitipoancelor, intr-un salon. Plus ca esti mult mai respectata atunci cand faci ceva efectiv, decat cand vii sa-ti rozi unghiile intr-un birou, pe 1200 lei toata viata, fara sa ai o treaba anume.