| Claudia_3811 a întrebat:

Ce facultate trebuie sa fac sa ajung inspector opc?

19 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Pentru anumite articole:Industria alimentara.

daniela
| daniela a răspuns:

Nu are importanta, orice domeniu intra sub OPC deci dupa cursuri speciale si un exemen poti avea norocul sa ajungi ceea ce iti doresti

| EUSIATIT a răspuns:

Nu trebuie facultate este sc postliceala de 2 ani baiatul meu a facuta aceasta scoala dar post nu areusit sa obtina pentru ca sunt ff putine acum lucreaza in armata

cami
| cami a răspuns:

Imi place, esti de-a mea. Asta-i visul pe care mi-l doresc si eu. happy. Am inteles ca-i de-ajuns doar facultatea de agronomie (sectia OPC), dar MARE ATENTIE, locurile sunt limitate, mai ales daca vrei sa intrii la buget,+ ca dupa ce termini facultatea, poti direct sa te angajezi. Nu necesita master.
Succes.

| cretzufinish a răspuns:

Legat de ind alimentara, specializarea Controlul si expertiza produselor alimentare si finalizat cu cel putin masterat. Denumirile difera in functie de universitatea de care apartine.

| Slavic a răspuns:

APC-Romania este o organizatie neguvernamentala, care nu are drept de control si, prin urmare, nici inspectori.

Pentru a afla un raspuns la intrebarea ta, te rugam sa te adresezi Autoritatii Nationale pentru Protectia Consumatorilor cu sediul in Bucuresti, str. Georges Clemenceau nr. 5, sector 1, telefon 311. 18. 62 / 311. 22. 62 / 314. 34. 50, e-mail: office@anpc.ro. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Universitatea Bioterra,facultatea C.E.P.A.-Controlul si expertiza produselor alimentare-,la absolvire ai domeniul de licenta Inginerie chimica.La multi ani!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Universitatea Bioterra, facultatea C. E. P. A.-Controlul si expertiza produselor alimentare-, la absolvire ai domeniul de licenta Inginerie chimica.La multi ani!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face facultatea de ingineria produselor alimentare la universitatea bioterra din bucuresti sau din alexandria.eu acolo sunt inscrisa in anul II.bafta multa! sper sa-ti fii fost de ajutor!:*:*:*:*

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
asa ceva vreau si eu sa urmez love struck
am inteles ca se poate si fara facultate...adica cu postliceala...
nu prea imi vine sa cred...
eu m am orientat la Facultatea de Inginerie Alimentara Turism si Protectia Mediului din Arad...cam departe dar sper sa ajung love struck
Daca nu... Bucuresti Bioterra are profil de Ingineria produselor alimentare!
Daca vrei sa vorbim ma gasesti la vyaspa_yoana_69
Multa bafta

Alte răspunsuri
| thespy a răspuns:

Iti trebuie studii superioare in specializarea postului. Sunt mai multe profesii.Cam atat.Este functie publica si se ocupa prin concurs. Dar pentru moment nu se vor organiza concursuri fiindca posturile publice sunt blocate.
Aici poti vedea ce posturi sunt scoase la concurs http://www.anpc.gov.ro/categorie/12/cariere.

| moesia a răspuns:

E si la bioterra o specializare numita controlul si expertiza produselor alimentare.

| Trifan_Razvan_1986 a răspuns:

Eu acum termin Ingineria Alimentara- specializare Controlul si Expertiza Prod Alimentare! Deci trebuie o facultate seriiasa daca vrei sa devii cineva in meseria asta! Insa OPC se refera la absolut orice serviciu destinate consumatorului. La aceasta facultate le-am "atins" toate domeniile!
Spor sa ai si succes!

Alte răspunsuri