| ALbCuPooTinRoz a întrebat:

Ce facultate trebuie sa faci pentru a ajunge un manager, un patro, un prezentator TV? Vreau niste link-uri daca se poate :O3...niste nume tongue

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca nu ai pile sau astepti sa mostenesti vreo companie, ceva, singurul raspuns e: munca, munca, munca. Pentru a ajunge in pozitii de top e nevoie de munca si vointa, nu studiile te fac om. Daca vei avea nevoie, le vei face la momentul respectiv.

| mixxjim a răspuns:

Ca sa te faci manager iti trebuie facultatea de management, o au majoritatea universitatilor de stat si private. ca sa devii patron iti trebuie bani sa-ti faci o firma si sa desfasori activitatea dorita. ca sa devii prezentator tv faci academia media, se poate si direct dupa liceu, nu-ti trebuie neaparat facultate http://www.intactmediaacademy.ro/