| Floriana78 a întrebat:

Ce liceu si ce profil trebuie sa urmez pentru a ajunge secretara/asistent manager/manager? Si ce trebuie sa fac mai departe? Cam ce inseamna asta, ce trebuie sa faci mai exact ca asistent manager? M-ar ajuta mai mult o facultate in strainatate? Si ce salariu voi avea?

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Buna! Este nevoie sa urmezi cursuri pe profil uman la liceu pentru a intelege omul(vei socializa incontinuu) si pentru a sti sa comunici bine atat in limba ta, cat si intr-o limba de circulatie internationala. Facultati bune sunt si la noi. Salariul tine de mai multi factori. Afara fiind o economie de proportii mari, categoric se castiga mai bine in strainatate. Sanatate!

| Ara997 a răspuns:

Asistent manager e un soi de secretara cu studii.