| VTX a întrebat:

cine imi poate spune ce facultate trebuie sa urmezi pentru a ajunge manager IT?

Răspuns Câştigător
| BlackAngelOfFire a răspuns:

Trebuie sa urmezi facultatea I.T si sa-ti dai masterul in acest domeniu. Uite cum arata niste cerinte pentru angajare manager IT:
Cunostinte avansate de UML si MS Project, cunostinte minime de programare
Competente manageriale si de leadership, abordare profesionala
Cunoasterea a cel putin o limba straina de circulatie (Engleza, Franceza, Germana)
Studii superioare (master in domeniu sau facultate), certificari de project management reprezinta un avantaj.
Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Facultate de Inginer tehnician operator calculatoare.

| AnimeFreak a răspuns:

Din cate stiu eu...trebuie sa faci facultate de informatica...

| VTX explică:

Ok...deci oricare din facutatile de informatica e buna atata timp cat fac si masterul pe domeniu?