| Gaby227 a întrebat:

Ce facultate trebuie sa urmez pentru a ajunge detectiv?

2 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Sa fi terminat scoala de politie (preferabil o academie de politie sau o scoala de politie) sau o universitate sau facultate de drept; de asemenea trebuie sa fiti mental si fizic apt pentru aceasta meserie, sa aveti putere de lucru sistematic, sa puteti pune faptele cap la cap si sa le interpretati corespunzator, sa aveti capacitate de a replica, de a deduce anumite fapte, de a lua decizii si sa fiti o persoana de încredere.

| NameInUse a răspuns:

Nu stiu de facultati, dar poti urma cursuri la niste postliceale.