| ADMADV a întrebat:

Ce liceu si facultate trebuie sa urmez pentru a ajunge un antreprenor de succes?

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Daca vrei sa fii antreprenor, trebuie sa fii un auto-didact. happy Sa inveti ce vrei tu, cand vrei tu, cat vrei tu, de la cine vrei tu, sa pui in aplicare unde vrei tu si sa obtii rezultatele pe care le vrei tu.
Eu in locul tau m-as inscrie la un profil uman, ca sa am mai mult timp liber pentru a invata. Mi-as cumpara carti, as citi de pe net, as urmari video-uri si cursuri si as incerca sa am un venit inca din asdolescenta. Apoi de la 18 ani m-as pune serios pe treaba si nu as urma nicio facultate deoarece mai mult m-ar incetini.
Inloc sa ma chinui sa intru la o facultate, fara taxa si ca cheltui bani aiurea, prefer sa-mi iau niste mentori si sa-mi fac niste investitii, sa cumpar active si abia apoi sa incep sa pun o idee in aplicare.
O ora platita de vorbit cu un mentor, este de 1000 de ori mai de folos decat un intreg an de facultate.

https://upriserz.ro/? source=ST3SID8&gclid=Cj0KCQjw8rT8BRCbARIsALWiOvSgj-vz2EK46bsKE4OLTotux95bkMMBt-MRKFE-tC00zDdKWnic8lIaAh1EEALw_wcB#oferta

Recomand cu tot dragul.

Daca cumva ai strambat din nas cand ai vazut suma aia de bani pe care trebuie sa o platesti ANUAL, atunci cu toata sinceritatea iti spun ca nu meriti sa fii antreprenor. Invata sa investesti in cunostintele tale.

Tu cand o sa te duci la facultate o sa inveti business de la oameni care nu au avut niciodata un business. Tine minte asta.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa ai o idee si sa stii ce sa faci cu ea nu ai nevoie neaprata de multe scoli

| ADMADV explică (pentru suntserios):

Nu exista un profil in liceu care sa imi aduca un plus ca viitor antreprenor? Sau cel putin o facultate care ma poate avantaja pe aceast domeniu?

| Nemessys a răspuns (pentru ADMADV):

Daca vrei sa fii antreprenor, trebuie sa fii un auto-didact. happy Sa inveti ce vrei tu, cand vrei tu, cat vrei tu, de la cine vrei tu, sa pui in aplicare unde vrei tu si sa obtii rezultatele pe care le vrei tu.
Eu in locul tau m-as inscrie la un profil uman, ca sa am mai mult timp liber pentru a invata. Mi-as cumpara carti, as citi de pe net, as urmari video-uri si cursuri si as incerca sa am un venit inca din asdolescenta. Apoi de la 18 ani m-as pune serios pe treaba si nu as urma nicio facultate deoarece mai mult m-ar incetini.
Inloc sa ma chinui sa intru la o facultate, fara taxa si ca cheltui bani aiurea, prefer sa-mi iau niste mentori si sa-mi fac niste investitii, sa cumpar active si abia apoi sa incep sa pun o idee in aplicare.
O ora platita de vorbit cu un mentor, este de 1000 de ori mai de folos decat un intreg an de facultate.

https://upriserz.ro/? source=ST3SID8&gclid=Cj0KCQjw8rT8BRCbARIsALWiOvSgj-vz2EK46bsKE4OLTotux95bkMMBt-MRKFE-tC00zDdKWnic8lIaAh1EEALw_wcB#oferta

Recomand cu tot dragul.

Daca cumva ai strambat din nas cand ai vazut suma aia de bani pe care trebuie sa o platesti ANUAL, atunci cu toata sinceritatea iti spun ca nu meriti sa fii antreprenor. Invata sa investesti in cunostintele tale.

Tu cand o sa te duci la facultate o sa inveti business de la oameni care nu au avut niciodata un business. Tine minte asta.

| Anto3457899 a răspuns:

Buna! Pentru a decenii un antreprenor, poți alege un liceu cu profil economic. Apoi, dacă îți place, o facultate de studii economice.
Mult succes!?

| dianastrainu7 a răspuns:

Buna! Urmeaza liceul si facultatea in functie de pasiunea ta. Ce-ti place sa devii. Iti recomand sa mergi la un om specializat care sa te indrume in cariera, sa-ti dea niste teste speciale.
Poti incepe sa citesti despre anumite pozitii chiar din Inspiratie tagetata, o platforma de cursuri online si pentru cariera ta:
https://inspiratietargetata.ro/platformacursurionline/