| Women18 a întrebat:

As vrea sa devin detectiv in criminalistica, dar nu stiu ce facultate trebuie sa urmez si cam cat ar dura aceasta, multumesc mult!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La noi nu exista detectiv in criminalistica, de altfel nu stiu ce intelegi tu prin asta.
Pentru a deveni ofiter de politie trebuie sa urmezi Academia de Politie "Alexandru Ioan Cuza" din Bucuresti, studiile au durata de 3 ani sau 4 ani.

| Anddreee a răspuns:

Nu exista asa ceva. Criminalistica se ocupa cu preluarea probelor de la locul faptei imbracati in "ciolofane" gen ridicarea de amprente, iar detectivul doar investigheaza, interogheaza etc. Pentru ambele cel mai bine e sa urmezi Academia de Politie.

http://mesagerulneamt.ro/......piratorul/

Citeste experienta acestei tinere. :)

| Women18 explică (pentru Anddreee):

Eu ma refeream ca vreau sa devin un detectiv care se ocupa de cazurile din criminalistica, nu un detectiv din acesta "obisnuit"