| ionyflory a întrebat:

Ce facultate trebuie sa urmezi pentru a ajunge medic naturist?

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Faci medicina normala, clasica, si pe urma urmezi diverse cursuri de specializare pe domenii care tin de medicina naturista - fitoterapie (plante), apiterapie (produse ale albinelor-miere, propolis, polen etc.), homeopatie, acupunctura etc. si dobandesti ceea ce se numeste "competenta", deci esti medic de medicina generala (sau daca vrei si o alta specializare "clasica" poti face si alta) cu competente in fitoterapie sau orice altceva din domeniul naturist, faci cate specializari vrei si se mentioneaza specializarea, nu exista denumirea simpla de "medic naturist".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil tot medicina